Dla Mamy gramy i śpiewamy …

Sobotnie popołudnie 18 maja br. upłynęło w Smolicach pod znakiem święta mam. Po raz pierwszy zorganizowana została bowiem impreza środowiskowa dla wszystkim mam, mateczek i mamuś. Współorganizatorami tego spotkania była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Smolicach oraz Koła Gospodyń Wiejskich ze Smolic i Zdziętaw.

Z zaproszenia skorzystały mamy, zarówno te mające dzieci w szkole, jak i te, którym siwy włos pojawił się już na skroniach. Przecież mamami jesteśmy do końca życia i zawsze troszczymy się o dzieci, nawet gdy są dorosłe i samodzielne.

O program artystyczny zadbały panie wychowawczynie i dzieci z klas 1 – 3. Swój udział w tym programie miały tez dziewczynki z kl. VI, które zaśpiewały mamom piosenkę.

Licznie zebrane mamy przywitała ciepło i z serdecznymi życzeniami z okazji Dnia Matki Pani Dyrektor – nasza „szkolna mama,” po czym na scenę wkroczyli mali artyści. Najmłodsi czyli pierwszoklasiści starali się jak najpiękniej wyrecytować i wyśpiewać mamom swoją miłość i wdzięczność. Każdy przygotował wiersz, a wspólnie zaśpiewali piosenki. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowały natomiast mnóstwo śmiesznych scenek i znanych oraz lubianych piosenek takich jak „Malowana lala,” „Przeżyj to sam,” „Konik na biegunach” czy „Miała baba koguta.” Mamy chętnie śpiewały piosenki razem z małymi artystami. Trzeba przyznać, że dzieci odgrywały swoje role niezwykle żywiołowo, pokazując, jaki drzemie w nich talent, zarówno aktorski jak i wokalny. Doceniły to wszystkie mamy, nagradzając występy salwami śmiechu i gromkimi brawami.

Po bogatym programie artystycznym mamy wypiły pyszną kawkę i zjadły dobre ciasto … Na deser organizatorzy zapewnili mamom jeszcze jedną atrakcję – występ kabaretu z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Krobi. W żartobliwych skeczach, monologach poruszały aktualne problemy, np. tzw. ustawę śmieciową, dopłaty unijne i życie na wsi … To co wyróżnia krobski kabaret to fakt, że dziewczęta popularyzują gwarę wielkopolską, która powoli powoli zanika …

Dobry humor i uśmiech towarzyszył mamom do końca imprezy …