Dzień Edukacji Narodowej

Październik to taki szczególny miesiąc, w którym pochylamy się nad tymi, którzy nas uczą. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w tym roku dnia 12 października.

Program przygotowali uczniowie z klasy V i VI pod kierunkiem Pań: Marleny Bruder i Inocenty Izdebskiej. Na uroczystości obecni byli nauczyciele i pracownicy szkoły i przedszkola, ale również emeryci. Swoją obecnością zaszczycił nas sołtys wsi, pan Józef Ratajczak. Uczniowie wierszem i piosenką uczniowie podziękowali nauczycielom za przekazywaną każdego dnia wiedzę. Nie zapomnieli również o pracownikach szkoły i przedszkola oraz rodzicach.

Praca nauczyciela nie jest łatwa, ale cieszy to, że tak wiele osób ją docenia. Nauczyciel to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie. Na koniec przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Alicja Jackowiak złożyła wszystkim życzenia. Wyrazem wdzięczności były też róże, które otrzymali wszyscy zaproszeni goście. Pani Dorota Krajewska uhonorowała nauczycieli szkoły i przedszkola nagrodami Dyrektora Szkoły.