Gminny Turniej Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to bardzo ważna sprawa, dlatego ogromny nacisk kładziemy na znajomość przepisów ruchu drogowego.

Dnia 5 kwietnia 2013 roku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Konkurs odbył się w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Celem turnieju było wyłonienie drużyny na eliminacje powiatowe. W konkursie uczestniczyły drużyny z Gminy Kobylin: SP Kuklinów, SP Smolice, SP Zalesie Małe i gospodarze Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI: Anna Nabzdyk, Alicja Jackowiak i Katarzyna Płaczek. Dziewczęta już od września przygotowywały się do części teoretycznej turnieju. Niestety ze względu na warunki atmosferyczne nie udało się poćwiczyć jazdy na rowerze.

Komisja konkursowa, czyli przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kobylinie, Policji oraz opiekunowie drużyn czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 24 pytań oraz sprawdzano umiejętność jazdy po torze przeszkód. Uczestnik był karany ujemnymi punktami za nieprawidłowy przejazd. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test i pokonywali tor przeszkód. Po zsumowaniu punktów wyłoniono najlepszą drużynę.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Kobylina, która będzie reprezentowała naszą Gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 19 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Nasze szóstoklasistki zajęły trzecie miejsce, jednak sam wynik nie jest najważniejszy. Cenniejsza jest świadomość czyhających zagrożeń na uczestników ruchu drogowego oraz chęć pogłębiania swojej wiedzy, aby ustrzec się niebezpieczeństw. Uczestniczkom gratuluję i dziękuję za czas, jaki poświęciły przygotowując się do turnieju.