Pasowanie uczniów klasy I

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste przyjęcie klasy I w grono naszych uczniów. Dnia 27 września odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów, którym towarzyszyli rodzice, nauczyciele, koleżanki i koledzy ze starszych klas. Nasze zaproszenie przyjęli: Ksiądz Proboszcz oraz policjanci z KPP w Krotoszynie: pan Włodzimierz Szał i pan Piotr Szczepaniak. Jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej policji, którego dzieci powitały piosenką.

Wierszem i piosenką uczniów klasy I przywitali ich trochę starsi koledzy z klasy II i III. Program artystyczny dotyczył nie tylko szkolnego życia, ale również bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po występach rodzice pierwszoklasistów poprosili panią Dyrektor o pasowanie ich dzieci na uczniów naszej szkoły. Obiecali, że pomogą swoim pociechom w zdobywaniu wiedzy.

Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, czego dowodem jest dokonany przez nich odcisk kciuka złożony na akcie pasowania. W tym dniu otrzymali legitymację szkolną, pamiątkowe dyplomy i elementy odblaskowe. Każda starsza klasa przygotowała dla nich wiele upominków. Uroczystość zakończyliśmy piosenką „Z Pyrkiem bezpieczniej.” Wszystkie dzieci czekają na ten moment cały rok, aby w tym dniu móc zaśpiewać i zatańczyć razem z sierżantem Pyrkiem.