Wycieczka do wioski indiańskiej

Dnia 27 maja 2013 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do wioski indiańskiej w Józefowie koło Chocza. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II, IV, V i VI pod opieką pań: M. Bruder, E. Szymczak i I. Izdebskiej.

Wyruszyliśmy spod szkoły koło godz. 8.00. Droga upłynęła nam bardzo szybko w przyjemnej atmosferze, podziwialiśmy zmieniający się za oknami autokaru krajobraz. Przed godziną 10.00 byliśmy na miejscu. Dopisała nam przepiękna pogoda, było ciepło i słonecznie.

Wioska usytuowana jest za miastem, w malowniczych plenerach, pośród zieleni. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty u Szeryfa, który w dowcipny sposób wprowadził nas w zwyczaje panujące w wiosce i pokrótce zapoznał z życiem Indian zamieszkujących tereny Ameryki Północnej. Nie omieszkał wspomnieć o zwyczajach cowboyów.

Następnie czekały na nas rozliczne rozrywki: Indiański Tor Przygód, rzut do celu tomahawkiem, podkową i kapeluszem na rogi bizona, dojenie na wyścigi dzikich krów, przeciąganie liny, rodeo, czyli ujeżdżanie byka, dmuchany plac zabaw, paintball. Płukaliśmy również złoto ze starym traperem. Ostatnią przygodą było poszukiwanie zaginionego skarbu Apaczów według starych map. Bawiliśmy się także na mini dyskotece w rytmie country. W międzyczasie posilaliśmy się w miejscowym barze, a dodatkowo Szeryf ufundował nam wspaniałe lody!

Mieliśmy też okazję obejrzeć obozowisko Indian z namiotami tipi i rzeźbione w drewnie totemy. Wspaniałą pamiątką będą niewątpliwie stylizowane fotografie wykonane w formie listów gończych. Ucieszyła nas również możliwość zakupienia etnicznych pamiątek w lokalnym sklepiku.

Na wspaniałej zabawie czas mija szybko i nadeszła chwila powrotu. Mocno zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy do Smolic. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych!