Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Dnia 29 czerwca odbyło się w naszej szkole Zakończenie Roku Szkolnego. Akademię przygotowali uczniowi z klasy IV i V. W montażu poetycko – muzycznym nie zabrakło tekstów o szkole, uczniach, przestróg, dobrych rad na wakacje i tanecznych rytmów: wakacyjnej samby i popularnej polki z programu „Lato z radiem.” Kapelusiki na głowach, słoneczne okulary na nosie i promienny uśmiech na twarzy świadczyły o niezwykłej radości z rozpoczynających się wakacji. Zakończeniem części oficjalnej było wręczenie nagród książkowych uczniom wyróżniającym się w nauce. Wychowawcy klas wręczyli świadectwa dzieciom. W tym dniu nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla nauczycieli.

Tradycją naszej szkoły jest to, że szóstoklasiści świadectwa ukończenia szkoły odbierają w obecności rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, władz gminy i zaproszonych gości. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Na tę okoliczność klasy V i VI przygotowały specjalny program artystyczny, który był okazją do wspomnień minionych lat – nauki, zabawy, wycieczek konkursów, szkolnych uroczystości i wspólnych przeżyć. Zawsze przewijają się te same uczucia – żal za tym, co minęło i radość, ciekawość tego, co nowe, co przed nimi… Jest to również okazja do podziękować, słów wdzięczności kierowanych do rodziców i nauczycieli, bo to przecież nasz wspólny sukces.

Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, zaświadczenia o wynikach egzaminu, pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wręczono też listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci kończyły szkoły z wyróżnieniem. Byli to państwo Jackowiakowie, Kulawscy, Łukowiakowie i Szyrnerowie. Dyrektor szkoły podziękowała rodzicom za współpracę i pomoc, a członkom rady klasowej wręczyła dyplomy „Przyjaciel Szkoły.” Część oficjalną zakończyła prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Katarzynę Jackowiak, prezentująca absolwentów na przestrzeni sześciu lat spędzonych w szkole.