Dziewiąty raz w Jutrosinie

 

Po raz dziewiąty spotkali się uczniowie z dekanatu jutrosińskiego na konkursie wiedzy religijnej. Tym razem trzeba było wykazać się znajomością Ewangelii wg św. Mateusza. Nie jest to wcale łatwe zadanie, a czasu mieliśmy niewiele, bo zaledwie miesiąc, aby się przygotować. Tradycją stało się już, że młodsze dzieci wykonują prace plastyczne, a starsze piszą test. Nastał czas bardzo intensywnej pracy, ale udało nam się i zdążyliśmy ze wszystkim na czas.

Na konkurs wytypowaliśmy prace dwóch uczniów z klasy III: Natalii Majsnerowskiej i Jakuba Kaźmierczaka, a z wiedzą postanowiły się zmierzyć uczennice z kl. IV: Julia Jarus i Kornelia Ratajczak. 9 kwietnia pojechaliśmy do Jutrosina, (stres zostawiając w Smolicach). Jak zawsze, ciepło i serdecznie powitał nas pan Waldek Swornowski, dyrektor szkoły, a czas spędziliśmy w miłej i „słodkiej” atmosferze, bo zawsze przygotowany jest słodki poczęstunek. Gdy starsi uczniowie pisali test, młodsi mieli dodatkową atrakcję: mogli zwiedzać całą szkołę. Nie było w tym dniu lekcji, gdyż trwały właśnie rekolekcje wielkopostne. Tak więc o nudzie nie było mowy. Można też było obejrzeć prace plastyczne wszystkich finalistów, gdyż zostały one pięknie wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

W ich otoczeniu zebraliśmy się wszyscy, aby – po rozstrzygnięciu wyników testu – ogłosić zwycięzców IX dekanalnego konkursu wiedzy religijnej. I tu miłe zaskoczenie: wszyscy są zwycięzcami konkursu plastycznego! To prawda. Spośród tylu pięknych prac, trudno wybrać te najpiękniejsze. Zwycięzców wyłoniono w konkursie wiedzowym. Nasze dziewczynki, choć „nie stanęły na podium”, spisały się dzielnie, a sam wyjazd był już sukcesem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, młodsze dzieci dodatkowo różańce z Jerozolimy, a starsze książki. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam – być może za rok – zmierzmy się ze swoimi siłami!