Remonty, remonty …

Mimo iż trwają wakacje, szkoła nie odpoczywa. Zrealizowaliśmy prace remontowe, by jak najlepiej przygotować placówkę do nowego roku szkolnego. Dzięki środkom finansowym, zabezpieczonym w budżecie właśnie na ten cel, udało się wymienić w budynku szkolnym pięć kolejnych okien. Przedsięwzięcie ogromne i kosztowne, przeprowadzone jednak bardzo sprawnie przez leszczyńską firmę ProfiloPlast, która zna smolicką szkołę. Całkiem niedawno wymieniała bowiem część okien w budynku.

Najpierw dokonano pomiaru i wyceny, a następnie – po upływie około miesiąca – przystąpiono do demontażu starych okien i montażu nowych. Firma uporała się z zadaniem przed wyznaczonym w umowie czasem. W tym roku nowe okna wstawione zostały w łazienkach, kuchni oraz pokoju nauczycielskim. Koszt inwestycji wyniósł 12 200 zł.

W końcu zniknęły (choć jeszcze nie wszystkie) z budynku brzydkie, nieszczelne i stare okna. Szkoła już z trzech stron prezentuje się wspaniale. Do wymiany pozostały jeszcze tylko okna znajdujące się na ścianie południowej (od placu zabaw). Wierzymy jednak, że dzięki wsparciu organu prowadzącego, pana burmistrza oraz radnych w najbliższym czasie uda się wymienić pozostałe okna.