Śpiewały po angielsku… i wygrały

Na I Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Kobylinie naszą szkołę reprezentował zespół czterech bardzo utalentowanych dziewczynek. Utalentowanych, ponieważ swoje umiejętności wokalne musiały zaprezentować w języku obcym. Mało tego, piosenka, którą zaśpiewały, wcale nie należała do najłatwiejszych.

Festiwal organizował Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie. W konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Na scenie zaprezentowało się blisko 40 młodych artystów w 12 kategoriach. Startować można było jako solista lub zespół, śpiewając piosenkę w języku niemieckim bądź angielskim.

Na przysłane do szkoły zaproszenie do wzięcia udziału w festiwalu i zaprezentowanie swoich umiejętności językowych i wokalnych odpowiedziały uczennice z klas młodszych: Natalia Majsnerowska, Julia Nabzdyk i Aleksandra Szwarczyńska z kl. III oraz Wiktoria Łukowiak z kl. II. Dziewczynki, pod opieką pana Andrzeja Kamińskiego, stworzyły zespół, który raz w tygodniu spotykał się w szkole i ćwiczył. Małe artystki przygotowywały na występ trudną piosenkę Dont worry, be happy Bobby’ego McFerrina.

Na konkursie nasze reprezentantki rywalizowały w kategorii klas I-III – język angielski / zespół. Jury w składzie: Bernard Jasiński – burmistrz, Katarzyna Jackowska – dyrektor ZGiZSZ, Joanna Poprawska – nauczycielka języka angielskiego i organizatorka festiwalu, Sławomir Domaszewski – nauczyciel muzyki, Małgorzata Polna – przedstawicielka Rady Rodziców jednomyślnie przyznało naszym młodym artystkom pierwsze miejsce. Radość dziewczynek była ogromna. Wszak nie tak łatwo zaśpiewać piosenkę w języku, którego się w ogóle nie zna – wszystkie uczennice uczą się bowiem w szkole obowiązkowo języka niemieckiego.

Natalce, Julce, Oli i Wiktorii serdecznie gratulujemy!!!

Ich talent – zarówno muzyczny, jak i językowy – z pewnością jeszcze niejednokrotnie będzie powodem do dumy dla naszej szkoły.