Wiktoria znaczy zwycięstwo

We wtorek, 17 czerwca, pięć reprezentantek naszej szkoły wzięło udział w drugiej edycji Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Jutrosinie.

W tym roku wszystkie przedstawicielki SP Smolice rywalizowały w grupie młodszej (klasy I-III). Zdaniem jurorów najlepiej zaśpiewała Wiktoria Łukowiak, która brawurowym wykonaniem piosenki „Endless summer” wprawiła wszystkich w osłupienie.

Świetnie wypadły również pozostałe artystki reprezentujące smolicką podstawówkę, czyli Zuzanna Płaczek z piosenką „Live is life” oraz zespół w składzie: Wiktoria Łukowiak, Julia Nabzdyk, Natalia Majsnerowska i Aleksandra Szwarczyńska z utworem „Don’t worry be happy”. Młode smoliczanki udowodniły, że ich zdolności wokalne są niemałe. Podobnie z umiejętnościami językowymi. A dodać trzeba, że wszystkie dziewczynki jako obowiązkowego uczą się języka… niemieckiego. Ale przecież dla chcącego nic trudnego.

Muzycznym i językowym przygotowaniem naszych wokalistek zajął się pan Andrzej Kamiński, któremu za zaangażowanie i poświęcony czas bardzo dziękujemy.