WIWAT KOBIETKI

W piękne sobotnie popołudnie w sali OSP w Smolicach zgromadziła się blisko setka pań. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Smolicach już 1 marca zorganizowały bowiem imprezę dla płci pięknej z okazji zbliżającego się Święta Kobiet.

Atrakcji tego dnia nie brakowało. Na początku dyrektor SP Smolice Marlena Kamińska przywitała wszystkie przybyłe kobietki, życząc jednocześnie wspaniałej zabawy. Potem przyszedł czas na bogaty program artystyczny, który smolickie panie podziwiały przy kawie i słodkim poczęstunku.

Najpierw zaprezentowali się uczniowie klasy II i III naszej szkoły, których do występu przygotowały panie – Edyta Szymczak i Beata Szyrner. Mali artyści błysnęli humorem oraz talentami aktorskimi i muzycznymi. A rewelacyjny występ Wiktorii Łukowiak z piosenką „Być kobietą” wywarł ogromne wrażenie na publiczności. Po występie szkoły na scenie pojawiła się skrzypaczka Dominika Dziubińska, która zagrała dwa utwory.

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu ELIXIR. Grupa, występująca w składzie: Franciszka Hałas, Julita Łukowiak, Anna Nabzdyk, Katarzyna Płaczek, Zuzanna Winna oraz Andrzej Kamiński, wykonała 11 piosenek. Zgromadzonym paniom szczególnie do gustu przypadł przebój “Niech żyje bal”, którego refren cała sala śpiewała kilka razy. Po koncercie dziewczyny z zespołu ELIXIR zaśpiewały wszystkim paniom “Sto lat”. Wzniesiony został również toast szampanem za zdrowie kobiet.

Zwieńczeniem atrakcji artystycznych były pokazy trzech grup tanecznych ze szkoły tańca MG New Look. Młodzi tancerze przygotowali się pod okiem pani Malwiny Gumiennej. Podczas ich pokazu nogi same „rwały się” do tańca.

Jak można było zauważyć tego dnia – współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym układa się doskonale. Inicjatywa, by połączyć szkolne i wiejskie obchody Dnia Kobiet, okazała się doskonałym pomysłem i z pewnością przyczyniła się do rozwoju zarówno dzieci, jak i środowiska lokalnego.