Zuzia i Wiktoria w gronie laureatów!

W sobotę, 18 stycznia, w Kobylinie odbył się X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W sali przy ulicy Strzeleckiej wystąpiło ponad 30 młodych artystów. W tym gronie nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszej szkoły.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach – przedszkolaki, uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI. Oceniało ich jury, w którym znaleźli się: Ireneusz Noelle (przewodniczący), Mirosława Konieczna, ojciec Walenty oraz Marcin Madalski – organista z klasztoru w Choczu.

Naszą szkołę reprezentowali Róża Szyrner w kategorii przedszkolaków („Tryumfy Króla Niebieskiego”), Nikodem Skupin w kat. klas IV-VI („Święta, święta, święta”) oraz Zuzanna Płaczek („Do stajenki”) i Wiktoria Łukowiak („Gore gwiazda Jezusowi”) w kat. klas I-III. Cała czwórka wypadła wspaniale.

Szczególne słowa uznania należą się jednak Zuzi i Wiktorii, które w swojej grupie okazały się bezkonkurencyjne. Oto bowiem pierwszą lokatę w kat. I-III jurorzy postanowili przyznać Zuzi, która tym samym zwyciężyła drugi raz z rzędu. Z kolei Wiktoria swoim porywającym występem oczarowała zgromadzoną w sali publiczność, nie wyłączając burmistrza Bernarda Jasińskiego, który uhonorował naszą artystkę nagrodą specjalną za całokształt.

Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Tydzień później w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie odbył się koncert laureatów, na którym nie mogło zabraknąć Zuzi i Wiktorii. Nasze dziewczynki po raz kolejny zaśpiewały wspaniale i usłyszały od prowadzącego koncert ojca Masseo wiele ciepłych słów.