Bajkowe śpiewanie w Zdunach

Już po raz trzeci uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zdunach. Naszą placówkę reprezentowali: Antoni Czebatura i Bartosz Nabzdyk z klasy pierwszej, którzy wykonali piosenkę „Witajcie w naszej bajce”. Drugoklasistki – Paulina Snela i Katarzyna Ratajczak zaśpiewały „Taniec Mai”, a Martyna Kubiak i Klaudia Skupin śpiewająco pytały: „ Kulfon, co z Ciebie wyrośnie ?”

Nasze duety rywalizowały z koleżankami i kolegami ze szkół z Krotoszyna, Sulmierzyc, Kobylina i Zdun, każdy w swojej grupie wiekowej. Jury, w skład którego wchodzili sami profesjonaliści, fachowcy – muzycy i nauczyciele muzyki, oceniali występujących pod względem muzykalności, interpretacji piosenki, zgodności repertuaru z tematem konkursu oraz ogólnym wrażeniem artystycznym. Ponieważ tegoroczny konkurs był „bajkowy”, jury i publiczność usłyszeli piosenki pochodzące z popularnych bajek filmowych, dobranocek, w tym między innymi o: pszczółce Mai, misiu Koralgolu, Gumisiach, Czerwonym Kapturku, Kulfonie, Smerfach oraz te – z filmów: „Król Lew”, „Kraina lodu” czy „Akademia pana Kleksa”.

Występom towarzyszyły wielkie emocje, bo każdy mały artysta niezwykle zdolny, rozśpiewany i każdy chciał wypaść jak najlepiej. Rywalizacja była zacięta, a poziom wykonawców bardzo wysoki. Ku naszej radości dziewczynkom z klasy drugiej i trzeciej udało się wyśpiewać drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zaś chłopcy z klasy pierwszej otrzymali wyróżnienie. Każdy występ to prawdziwa uczta dla ducha i … ucha. A w oczekiwaniu na werdykt jury, było i coś dla ciała, raczono nas pysznymi drożdżówkami i ciepłą herbatką. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy.

Nasi mali śpiewacy zaprezentowali się wspaniale i …. bardzo elegancko! Gratulujemy im nie tylko samego wyniku, ale przede wszystkim odwagi i zapału, dziękujemy za trud przygotowań. Cieszymy się, że godnie reprezentowali naszą szkołę!

Pani dyrektor Iwona Szymańska już teraz zapraszała wszystkich za rok na kolejny konkurs. Nie może wiec nas tam zabraknąć!