IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się zawsze w ostatni piątek września. Nasza szkoła już po raz trzeci uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Udział w akcji wzięły dzieci z klas 4 – 6 obecni w tym dniu w szkole, czyli łącznie 25 osób. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale i logicznym myśleniem oraz sprytem. Rozwiązywali przygotowane zagadki, szyfry, tabliczki i tarcze z tabliczką mnożenia. Poziom trudności był dostosowany do wieku uczestników. Uczniowie, którzy przeszli pomyślnie sprawdzian z tabliczki mnożenia uzyskali tytuł MT EXPERTA. Wykorzystane zadania zaczerpnięte zostały ze strony Organizatora.

Tego typu akcja jest wspaniałym sposobem nauki matematyki przez zabawę. Świetna inicjatywa, proste reguły, możliwość modyfikacji i wyboru sposobu organizacji tego dnia to klucz do sukcesu. Nasza szkoła uzyskała certyfikat licencyjny Organizatora Lokalnego obchodów IV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

certyfikat.pdf

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy.