KONCERT DLA BABCI I DZIADKA

Każdego roku w styczniu dwa dni są szczególnie ważne dla wszystkich dzieci, bowiem 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Z tej to okazji uczennice i uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami – paniami Edytą Szymczak, Magdaleną Giszczyńską i Beatą Szyrner, przygotowali program artystyczny dla swoich babć i dziadków.

Z radością witano zaproszonych gości, którzy punktualnie wstawili się w sali OSP w Smolicach i zasiedli przy pięknie nakrytych stołach. O godz. 10.00 rozpoczął się występ. Dzieci przygotowały program, w którym wierszem i piosenką dziękowały babciom i dziadkom za ich wielkie serce i miłość dla nich. Na moment przeistoczyły się w prawdziwych aktorów i odegrali humorystyczną scenkę „z życia wziętą”, w której wnuczęta wybrały się w odwiedziny do babci i dziadka złożyć Im życzenia. Po wręczeniu prezentów opowiadali o tym, jak idzie nauka w szkole… Cały występ przeplatany był piosenkami, które babcie i dziadkowie świetnie znali i chętnie z dziećmi śpiewali. Wszak takie tytuły jak np. „O mnie się nie martw”, „Serduszko puka w rytmie cha – cha” , „Orkiestry dęte” , „Wszystkiego najlepszego” to prawdziwe hity , stare dobre przeboje. Na koniec zostało odśpiewane gromkie „Sto lat”! Uczniowie wręczyli swoim Dziadkom przygotowane przez siebie upominki. W niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia…., a gromkim brawom nie było końca.

Na zakończenie pani Mariola Kapała w imieniu wszystkich babć i dziadków skierowała piękne podziękowania pod adresem pań i dzieci za przygotowany dla Nich koncert.

By tradycji stało się zadość dla naszych szczególnych gości przygotowano słodki poczęstunek. O pyszne ciasto i kawę zadbały nasze kochane mamy, za co w tym miejscu dziękujemy im serdecznie. Pani Beacie Łączce dziękujemy za okolicznościową dekorację. a pani Emilii Antkowiak – Szumniej za przygotowanie etykiet do upominków.

Środowe przedpołudnie było niezwykle udane i upłynęło w miłej, prawdziwie rodzinnej atmosferze, a czas spędzony z ukochanymi Dziadkami to najwspanialszy upominek….