Matematyczne zmagania w Kuklinowie

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Kuklinowie zaprosiła uczniów kl. 3 do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym. Skorzystaliśmy oczywiście z tego zaproszenia i dnia 29.05.2015 Wiktoria Łukowiak oraz Mateusz Morawski pod opieką pani Beaty Szyrner pojechali do Kuklinowa. Stanęliśmy do walki o podium z rówieśnikami z Kobylina, Świnkowa i Kuklinowa punktualnie o godz. 10.30.

Zadania konkursowe, w zależności od stopnia trudności, były podzielone na te za 3, 4 i 5 punktów. W każdej grupie było ich dziesięć. Za poprawne rozwiązanie wszystkich można było zdobyć max 120 punktów. Na rozwiązanie 30 zadań uczniowie mieli 90 min.

Dzieci pracowały w różnym tempie. Część z nich skończyła pracę dość szybko. Żaden z uczestników nie wykorzystał całego czasu jakim dysponował. Po sprawdzeniu kart konkursowych okazało się, że tym razem całe podium „zgarnęli” uczniowie z Kobylina. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i matematyczne upominki, a laureaci – książki.

Naszym reprezentantom zabrało niewiele….., może trochę szczęścia….? Jadąc na konkurs, każdy chce wypaść jak najlepiej. Wiktoria i Mateusz dali z siebie wszystko i choć nie znaleźli się w gronie laureatów, zdobyli nowe doświadczenia. Gratulujemy im udziału i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.