Na jezdni jestem bezpieczny – zdobywam kartę rowerową – moje pierwsze „prawo jazdy”

Klasa czwarta to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka, przede wszystkim ze względu na możliwość uzyskania karty rowerowej. Pozwala ona dzieciom pełnoprawnie uczestniczyć w ruchu drogowym. Wprawdzie o zasadach bezpiecznego poruszania się wiedzą już najmłodsi uczniowie, ale dopiero w klasie czwartej mogą zdawaćegzaminna kartę rowerową. Dzieci już od września na zajęciach technicznych przygotowywały się do tego ważnego w ich życiu wydarzenia.

Przepisy ruchu drogowego czwartoklasistom nie są obce, co udowodnili zaliczając na bieżąco wiadomości na zajęciach. Dnia 29 maja 2015 roku dziewięcioro uczniów przystąpiło do „egzaminu. Na tę okazję oczywiście czwartoklasiści „zamówili” sobie piękną pogodę, więc nastroje mieli znakomite. W tym dniu musieli dodatkowo rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, który składał się z 43 pytań. Na jego rozwiązanie mieli 30 minut. Wszyscy uczniowie po zaliczeniu testu musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Jazdę na rowerze po torze przeszkód ćwiczyli na zajęciach dodatkowych pod nadzorem pani Pauliny Matysiak-Zalewskiej. Czwartoklasiści bez problemu pokonali tor przeszkód, który do łatwych nie należał. Nad prawidłowym przebiegiemegzaminu” teoretycznego i praktycznego czuwała pani Dyrektor, Marlena Kamińska oraz Kierownik Posterunku Policji w Kobylinie, asp. sztab. Mariusz Polny. Pan policjant przywiózł dla czwartoklasistów kamizelki odblaskowe z logo Fundacji PKM Duda.

Uczniowie klasy czwartej otrzymali karty rowerowe, ponieważ zasady i przepisy ruchu drogowego nie im obce. Mamy nadzieję, że wiedza, jaką zdobyli pozwoli im na bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym.