Odkrywamy talenty recytatorskie

Już od wielu lat uczniowie klas 1-3 uczestniczą w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima organizowanym w Szkole Podstawowej w Baszkowie. Zanim jednak „zmierzą sięz koleżankami i kolegami z innych szkół powiatu krotoszyńskiego, zaprezentowali swoje umiejętności podczas szkolnych eliminacji, które miały miejsce w piątek 17 kwietnia 2015 r.

W klasach pierwszej i drugiej chętni uczniowie, a w klasie trzeciej – wszyscy przygotowali samodzielnie swoje recytacje, interpretacje wierszy Tuwima i Brzechwy. Uczestnicy podeszli do swojego występu bardzo profesjonalnie. Pięknie opanowali teksty, a wielu z nich starało się uatrakcyjnić swoją recytację poprzez dodatkowe rekwizyty czy stroje. I mali recytatorzy i widzowie dobrze się bawili, bo wiersze tych autorów są pełne humoru i bardzo rytmiczne i miłe dla ucha. Pomysłowe przedstawienie danego wiersza dodawało mu piękna, a samemu występowi uroku …

Jury, w skład którego wchodziły panie: Dorota Krajewska, Beata Szyrner, Edyta Szymczak i Anna Marcinkowska, miało niezwykle trudne zadanie wyłonienia trójki zwycięzców, bo tak naprawdę każdy występ był inny, niepowtarzalny. Spośród dwudziestu czterech uczestników wyróżnieni zostali:
– Nikodem Idziak z kl.1,

– Aleksander Czebatura z kl. 2

– Wiktoria Łukowiak z kl. 3.

i oni to będą reprezentowali naszą szkołę podczas konkursu w Baszkowie.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, ale ogromne brawa należą się wszystkim uczniom, którzy poświęcili czas na naukę wierszy, czasem bardzo długich i trudnych. Dziękujemy i gratulujemy. I choć, jak w każdym konkursie trzeba było wyłonić laureatów, to tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu, bo nauka wiersza nie tylko jest wspaniałym ćwiczeniem pamięci, ale i wzbogaca słownictwo, ćwiczy poprawną wymowę, uczy pokonywania własnych słabości… , a za rok znów będzie szansa powalczyć o zwycięstwo!