„Jak pierwszacy poznawali swoją przyszłość, czyli andrzejki w klasie pierwszej”

W piątek 28 grudnia pierwszoklasiści świętowali klasowe andrzejki. Andrzejki to nie tylko czas szalonej zabawy ale przede wszystkim czas wróżb i poznawania swojej przyszłości.

Przed przystąpieniem do zabawy andrzejkowej pierwszoklasiści wyczarowali odpowiedni nastrój słowami wiersza: ,,Dziś na moje rozkazanie, miły nastrój niech się stanie! Uśmiech dzisiaj niech zagości w oczach, sercach naszych gości”.

Po wysłuchaniu krótkiej opowieści dotyczącej powstania,, Katarzynek i Andrzejek” pierwszaki wypowiedzieli magiczne zaklęcie, które miało sprawić by wszystkie wróżby się spełniły. Było oczywiście tradycyjne lanie wosku i odczytywanie powstałych wróżb, poznawanie imion swoich przyszłych mężów i żon, poznawanie swoich zawodów. Dowiedzieliśmy się, która z dziewcząt jako pierwsza z klasy wyjdzie za mąż i który z chłopców jako pierwszy się ożeni. Pierwszacy poznali znaczenie swoich ulubionych liczb, kwiatów i kolorów. Wróżby były przeplatane konkursami i dyskotekowymi rytmami przy których wspaniale się bawiliśmy. Całość uświetnił słodki poczęstunek ufundowany przez rodziców.