W kalendarzu jest taki dzień…

Pierwszacy swoje ukochane mamy zaprosili do szkoły 21 maja, by uczcić Dzień Matki. Uroczystość ta miała inny charakter niż zwykle. Mamy czynnie uczestniczyły w zajęciu otwartym o tematyce nadchodzącego święta.

Po przywitaniu zgromadzonych gości czyli mam, uczniowie wypowiadali się na temat swoich mam, jakie one są, jak wyglądają, co robią ze swoimi dziećmi… Mamy musiały też na podstawie wcześniej przygotowanego opisu odgadnąć, o której z nich jest mowa w czytanym tekście. Uczniowie wypowiadali się na temat wysłuchanego tekstu pt. ,, Dzień Matki”, oceniali postawy bohaterów opowiadania, rozwiązywali krzyżówki, test na temat ,, Czy jesteś dobrym synem, dobrą córką ‘’. Wyniki testu poznały mamy.

Po pracy pierwszoklasistów przyszedł czas na to, by mamy wykazały się wiedzą. Goście zostali podzieleni na 4 grupy. Pierwszym zadaniem dla każdej z grup było zaśpiewanie piosenki do podanych wyrazów – skojarzeń. Każda z grup wzorowo wywiązała się z zadania, za co otrzymały wielkie brawa. Następnie uczniowie zadawali zagadki swoim mamom. Mamy musiały się wykazać wiedzą na temat przeczytanych dzieciom bajek, bowiem bohaterami zagadek były postacie bajkowe. To zadanie też nie sprawiło żadnego problemu. W dalszej części zajęcia trzy mamy i ich dzieci wzięli udział w zabawie pt. ,, Czy znam swoją mamę?’’. Mama na chwilę wychodziła za drzwi, dziecko odpowiadało na pytania, po czym kiedy weszła mama, odpowiadała na te same pytania. Przy tej zabawie było mnóstwo śmiechu i radości. Mamy odszukiwały swoje podobizny na wcześniej przygotowanych przez dzieci portretach porozwieszanych po sali. To zadanie wcale nie było takie łatwe, jak mogło się wydawać. Kilka mam miało wątpliwości.

Na koniec dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, złożyły mamom życzenia, zaśpiewały wspólnie ,, Sto lat” i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na wspólny poczęstunek.

Był to mile spędzony czas zarówno dla dzieci jak i dla mam, wspaniała lekcja poznawania siebie nawzajem w innych okolicznościach i sytuacjach, edukacja, humor i zabawa.