Zakończenie roku szkolnego

W końcu nadszedł upragniony 26 czerwca – czas, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2014/2015. Na ten dzień czekali wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy wszyscy zasłużyli na wakacje.

Zakończenie roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św., którą w intencji uczniów, przedszkolaków, tegorocznych absolwentów, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły odprawił ksiądz proboszcz Błażej Dojas. Dalsza część uroczystości odbyła się na dziedzińcu szkolnym.

Najpierw program artystyczny zaprezentowali czwartoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Inocenty Izdebskiej. Później głos zabrała pani dyrektor Marlena Kamińska. Podziękowała najpierw wszystkim uczniom, że dotarli do mety. Pogratulowała sukcesów i wysokich wyników w nauce. Następnie zwróciła się do nauczycieli. Wszak sukcesy uczniów, ich wyniki w nauce i osiągnięcia to przede wszystkim zasługa nauczycieli. W imieniu uczniów pani dyrektor podziękowała za trud codziennej pracy, za osiągnięcia, za wszystkie zorganizowane uroczystości, akademie, imprezy, za cały trud włożony w edukację i wychowanie. Nie zabrakło również słów podziękowań dla rodziców: za współpracę, za okazaną życzliwość, za zaangażowanie i otwartość na potrzeby szkoły, za wszelkie zorganizowane imprezy.

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczynaliśmy z liczbą uczniów 78. W jego trakcie pożegnaliśmy drugoklasistę Szymona Antkowiaka. W ostatnim dniu roku szkolnego żegnał naszą szkołę uczeń kl. I – Hubert Pyczak. W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli Huberta pożegnała pani dyrektor i jego wychowawczyni, pani Edyta Szymczak.

Mijający rok szkolny, poza ciężką pracą, przyniósł również zaszczytne wyróżnienia. Wśród dzieci z klas I-V (69 osób) aż 22 uczniów zostało nagrodzonych książkami za wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, wysokie lub bardzo wysokie wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych. Aż 13 uczniów z klas IV-VI osiągnęło bardzo wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, a co za tym idzie – otrzymało świadectwo z wyróżnieniem.

W trakcie uroczystości rozdane zostały również apteczki WOŚP, a w każdej z nich bandaż, maseczka do resuscytacji, koc termiczny, rękawiczki ochronne, karta Play do telefonu komórkowego oraz list od Jurka Owsiaka. Apteczki otrzymały te dzieci, które w kończącym się właśnie roku szkolnym wzięły udział w programie „Ratujemy i uczymy ratować”. Program ten uczy najmłodszych zasad pierwszej pomocy. Dzięki Fundacji WOŚP nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci. O udziale w projekcie świadczy również wpis na świadectwie i naklejony obok hologram.

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się z wychowawcami do klas, by tam otrzymać nagrodę w postaci zasłużonego świadectwa. Po dwóch miesiącach beztroski, relaksu i czasami także potrzebnego nicnierobienia spotkamy się w tym samym miejscu bezpiecznie dnia 1 września.