„Przedszkole dziś żegnamy, do szkoły czas…”

    Dzień pożegnania „starszaków” jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego przedszkola. Jest on bardzo ważny dla wszystkich: nauczycielki, żegnają się z dziećmi, z którymi pracowały trzy/cztery lata; rodzice odczuwają dumę z osiągnięć swoich pociech, a przedszkolaki cieszą się, że po wakacjach będą uczniami.

    We wtorek 18 czerwca przedszkolacy z grupy 0 żegnali swoje ukochane przedszkole. W tej pięknej i doniosłej chwili zerówkowiczom towarzyszyli Rodzice, pani dyrektor Marlena Kamińska, wychowawczyni pani Violetta Pilujska, nauczyciel wspierający pani Judyta Robakowska oraz pozostali nauczyciele i pracownicy przedszkola. Program rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu dzieci. Wiersze i piosenki opowiadały o tęsknocie za przedszkolem, ale również o wyzwaniach, jakie czekają na nowych uczniów w szkole. Część oficjalną zakończyła pani Dyrektor, która wygłosiła podniosłą przemowę.

    W tym roku szkolnym edukację przedszkolną zakończyło 19 dzieci siedmioletnich. Nie wszystkie spotkają się we wrześniu w smolickiej szkole – czworo będzie uczęszczało do innych placówek. Na pamiątkę wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, dyplomy  uczęszczania na lekcje religii oraz upominek od Rady Rodziców. Pani Dyrektor podziękowała również za pomoc, współpracę oraz wspaniałe inicjatywy mamom tworzącym Radę Rodziców przedszkola: pani Malwinie Poślednik, pani Annie Kowalczyk, oraz pani Wiolecie Płoszajczak. Słowa podziękowań skierowano również do Państwa Anny i Sławomira Kowalczyków za wsparcie udzielone smolickiej placówce w tym roku szkolnym.

    Pożegnania zawsze są trudne… dlatego ze wzruszeniem w sercu, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam Drogie Siedmiolatki powodzenia w szkole. Jak powiedział Janusz Korczak  „Dzieci! – dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie.”