Bajka w prezencie na Dzień Dziecka

Dnia 3 czerwca br. rodzice dzieci z grupy 5 i 6 latków pod okiem Pani Violetty Pilujskiej przygotowali z okazji Dnia Dziecka inscenizację bajki Jana Brzechwy pt: „Rzepka.”

Tym razem to rodzice stanęli na scenie, wcielając się w bajkowe postacie, a dzieci ,siedząc na widowni, z uśmiecham i niedowierzaniem, że to właśnie ich mama gra rolę np. dziadka, patrzyły na scenę i z niecierpliwością wypatrywały kolejnej postaci, która brała udział w przedstawieniu. Każda postać, czy to dziadek, czy babcia, czy wnuczek, piesek, kot, kurka, gąska, żabka, bocian, czy w końcu kawka, wzbudzały w małych widzach prawdziwe emocje i niezwykłe przeżycia: czy i kiedy w końcu uda się tę rzepkę wyrwać … No i udało się. Dzieci były bardzo zadowolone, a oklaskom nie było końca. W podziękowaniu wręczyły aktorom piękne kwiatki. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkie mamy wykazały się niezwykłym talentem aktorskim, poczuciem rytmu, zdolnościami plastycznymi, pomysłowością, bo każda z nich nie tylko wcieliła się w określoną postać, ale (w tajemnicy przed dziećmi) przygotowała specjalny kostium. Młodzi widzowie z dumą wołali: „O! To moja mama !”

Dzieci z uśmiechami na twarzy, wróciły do przedszkola, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka, mamy przygotowały pyszne kiełbaski z grilla, dzieci zajadały wszystko z apetytem. Na koniec otrzymały biało – czerwone czapeczki z daszkiem. Pomimo niepogody, dzieci bawiły się znakomicie, przedstawienie przygotowane przez rodziców, na długo pozostanie w ich pamięci …