Dla mojej Mamy

Choć we wtorkowe przedpołudnie (28 maja br.) za oknem zimno, szaro, buro, ponuro i deszczowo, w naszym przedszkolu gorąca atmosfera, wesoło i słonecznie, bo … najmłodsi zaprosili swoje mamy na uroczystość z okazji ich święta.

Na tę szczególną okazję przygotowali specjalny program artystyczny, na który składały się okolicznościowe wiersze, piosenki, tańce … Starszacy przygotowali też barwną inscenizację opowiadającą historię małej żabki, która zagubiła się, bo była ciekawa świata i odeszła zbyt daleko … Zatroskana o dziecko mama szukając dziecka prosiła o pomoc m.in. pszczółkę, króliczka, biedronkę … W poszukiwaniach pomagały nawet bociany. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a żabka zrozumiała, że najbezpieczniej jest … u boku mamy, że na nią zawsze można liczyć.

Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wręczając upominki, dziękowano za miłość, troskę, wielkie serce … Wszystkie mamy z wielkim wzruszeniem spoglądały na swoje pociechy, bo radość, uśmiech na twarzy dziecka są dla każdej z nich największym skarbem …