Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 15 listopada w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Siedemnaścioro dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyło progi placówki, zostało oficjalnie przyjętych do przedszkolnej gromady.
Dla wszystkich było to nie lada przeżycie, pierwszy oficjalny występ. Wszyscy byli bardzo przejęci, przeżywali tę uroczystość. W niejednym dziecięcym oku zaszkliła się łezka, ale ciepły serdeczny uśmiech pani i obecność mamy, szybko rozwiewały wszelkie obawy. Na ten szczególny dzień wszystkie maluchy „przemieniły się” w milutkie kotki, a głowę każdego dziecka zdobiła zabawna maseczka.
Dla swoich gości przedszkolacy (ci mali i ci duzi) przygotowali specjalny program. Wierszem i piosenką dzieci opowiadały o przedszkolnym życiu, o tym co cechuje, wyróżnia przedszkolaka, jak należy się zachować…
Występ dzieci zakończył się złożeniem uroczystego przyrzeczenia. Maluchy mówiły tak:
PRZYRZEKAMY!

  • co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą
  • nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać
  • zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować
  • choć jesteśmy mali, zgodnie się bawić w sali
  • piżamę samemu zakładać i na „spaniu” nie gadać…

Bo już jesteś przedszkolakiem, dużą dziewczynką i dużym chłopakiem!

Potem nastąpił ważny moment pasowania. Dokonała go Dyrektor przedszkola – ogromnym czarodziejskim lizakiem. Dotykała ramienia dziecka, bo wiadomo: „Gdy dotkniesz lizakiem dzieciaka, to zrobisz z niego przedszkolaka.”

Pamiątką tego ważnego wydarzenia będą okolicznościowe dyplomy i wspólna fotografia.

Na pewno dzień pasowania pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.