Czytanie o Abanie …. czyli bezpieczne podróżowanie…

Dnia 18 listopada br. w ramach promowania kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj” przedszkolaków odwiedzili przedstawiciele kolei, pracownicy PKP PLK–Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp.. W związku z tym, że wkrótce obchodzą oni swoje święto, opowiedzieli dzieciom o pracy kolejarzy. Spotkanie miało charakter edukacyjny. Dzieci wysłuchały opowiadania o kolejowej przygodzie Piotrusia i podróży Wojtka do babci…, poznając jednocześnie )w formie prezentacji multimedialnej) zasady zachowania bezpieczeństwa na peronach, dworcach kolejowych, podczas podróży pociągiem, a także na przejazdach kolejowo – drogowych. Omówiono podstawowe znaki drogowe, jakie można spotkać przy przejazdach kolejowych. Przedszkolacy dowiedzieli się też na czym polega praca Straży Ochrony Kolei, poznali umundurowanie i wyposażenie „kolejowych policjantów”.

Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, mówili o swoich doświadczeniach, wykazali się dużą wiedzą na temat kolejnictwa.

Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń, wzbogaciło ich wiedzę, wierzymy, że w przyszłości zaowocuje także ich bezpiecznym zachowaniem, w myśl powiedzenia: „ Czym skorupka za młodu nasiąknie … itd.”.