Leśna przygoda przedszkolaków

W tym roku Dzień Dziecka nasze przedszkolaki świętowały nieco inaczej niż zazwyczaj. Z tej okazji udały się bowiem do przepięknie położonej leśniczówki w Czeluścinie. Pan leśniczy Krzysztof Błaszyk, zarazem dziadek „naszego” Tomka, przywitał nas wszystkich i życzył dobrej zabawy. Personel przedszkola oraz mieszkańcy leśniczówki zadbali o to, aby dla każdego dziecka był to niezwykły dzień, pełen radości i atrakcji.

Wymarzona pogoda, świeże, leśne powietrze, śpiew ptaków, szum drzew, wspólne zabawy i konkursy, niezwykła atmosfera… – to tylko kilka elementów czerwcowego wyjazdu dzieci do leśniczówki. Piękne otoczenie zachęcało do przeróżnych form aktywności. Przedszkolaki odbyły również krótką wycieczkę po lesie, w czasie której miały możliwość utrwalenia wiadomości przyrodniczych. Rozpoznawały i nazywały drzewa i ich owoce, krzewy i inne rośliny.

Pyszna kiełbaska z grilla znikała z talerzy w oszałamiającym tempie. Wszyscy świetnie się bawili. Żal było opuszczać to malownicze miejsce.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego pięknego dnia. Jesteśmy wdzięczni gospodarzowi leśniczówki, panu Krzysztofowi, za gościnę. Uśmiechy nieznikające tego dnia z twarzy dzieci niech będą naszym podziękowaniem. Bo przecież …

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Janusz Korczak