Fascynujący świat instrumentów… z panem Łukaszem Maćkowiakiem

Chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie życia bez muzyki. Gdziekolwiek się znajdujemy, zewsząd otaczają nas dźwięki. Nawet naukowo udowodniono, iż muzyka wspomaga rozwój dziecka. Gra na instrumencie kształtuje pamięć słuchową, wzrokową, logiczną i zdolności manualne. Słuch muzyczny ułatwia również uczenie się języków obcych. Muzyka pełni także funkcję terapeutyczną. Odpowiedni rodzaj muzyki wycisza i uspokaja bądź pobudza do działania. A zdolności muzyczne wyraźnie widać już w wieku przedszkolnym… Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy smolickie przedszkolaki przejawiają uzdolnienia w tym zakresie.

10 marca br. gościliśmy w przedszkolu wyjątkowego gościa, p. Łukasza Maćkowiaka – kapelmistrza, dyrygenta orkiestry OSP w Kobylinie, wykształconego muzyka. Pan Łukasz zapoznał najmłodszych z przeróżnymi instrumentami muzycznymi, które przywiózł ze sobą. Przedszkolaki poznały nie tylko budowę i brzmienie instrumentów. Mogły ich dotykać, a nawet spróbować na nich zagrać. W przedszkolu zrobiło się tego dnia bardzo głośno. W trakcie spotkania z panem Łukaszem dzieci poznały m.in. gitarę, trąbkę, puzon, talerze, bęben, tamburyno, flet itp.

Być może okaże się, iż to wyjątkowe spotkanie z panem Łukaszem stanie się pierwszym krokiem do odkrycia w sobie talentu muzycznego i chęci nauki gry na instrumencie.

Za zapoznanie smolickich przedszkolaków z fascynującym światem instrumentów i muzyki panu Łukaszowi Maćkowiakowi serdecznie dziękujemy.