Pasowanie krasnala na przedszkolaka

W pierwszy dzień października wszystkie dzieci, które od września tego roku zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola, a także te, które do grona przedszkolaków dołączyły w trakcie minionego roku szkolnego, zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Zanim nastąpiła ta wyjątkowa chwila, krasnale w pięknych, barwnych pelerynkach i czapkach śpiewały piosenki, recytowały wiersze, opowiadały o przedszkolnym życiu…

Był to pierwszy występ najmłodszych przedszkolaków przed wyjątkową widownią, jaką stanowili kochani rodzice. Dla dzieci było to wielkie przeżycie. Stres był ogromny, na buziach zagościły niepewność, strach, nawet łzy… Do tego ważnego wydarzenia przedszkolaki przygotowywały się pod okiem swojej pani – Małgorzaty Grzywaczewskiej.

Zanim nastąpił moment pasowania, przed najmłodszymi wystąpili starsi koledzy. Wraz ze swoją panią przygotowali inscenizację „W warzywniaku”. Dzięki temu maluchy poznały różnorodne warzywa, rosnące w przydomowych ogródkach, oraz wysłuchały, jak ważne są one w życiu każdego z nas.

Po występach doszło do aktu pasowania. Każdy z nowo przyjętych do grona przedszkolaków otrzymał pamiątkowy dyplom. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz słodkim poczęstunkiem.

Dzień ten z pewnością na długo zapisze się w pamięci dzieci…