Żegnaj, przedszkole

Dzień pożegnania starszaków jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego przedszkola. Ale nie tylko, albowiem jest też bardzo ważny dla nauczycielek, żegnających się z dziećmi, z którymi pracowały trzy / cztery lata, a także dla rodziców, którzy odczuwają dumę z osiągnięć swoich pociech. A przedszkolaki cieszą się, że po wakacjach będą uczniami. Dzieci spędziły w przedszkolu ponad połowę swojego dotychczasowego życia. Z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań.

Pożegnanie starszaków odbyło się w naszym przedszkolu 25 czerwca. Udział w nim wzięły wszystkie dzieci przedszkolne z rodzicami, nauczyciele i pracownicy placówki oraz zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Błażej Dojas, p. Daniela Krzyżosiak z KGW, p. prezes OSP Wiesław Skowroński oraz p. leśniczy Krzysztof Błaszyk. Najpierw swoich starszych kolegów pożegnały dzieci młodsze z grupy p. Małgorzaty Grzywaczewskiej. Później swój program artystyczny zaprezentowała grupa p. Violetty Pilujskiej. Starszaki wierszem i piosenką podziękowały za trud pracy swojej pani, wszystkim paniom pracującym w przedszkolu, pani dyrektor Marlenie Kamińskiej, pani katechetce Małgorzacie Bieganek-Szczurek oraz pani referent Marioli Kamińskiej.

Po części artystycznej przedszkolaki otrzymały z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola, a z rąk księdza proboszcza Błażeja Dojasa i pani katechetki dyplomy za udział w katechezie przedszkolnej. Nie zabrakło również prezentów od Rady Rodziców – każdy starszak otrzymał organizer na biurko z przyborami szkolnymi. A dla młodszych przygotowano słodkie upominki.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w minionym roku szkolnym w życie przedszkola, za życzliwość, współpracę, otwarte serce i zrozumienie. Dyplomem „Przyjaciel Przedszkola” oraz różą uhonorowani zostali p. Daniela Krzyżosiak i Koło Gospodyń Wiejskich w Smolicach, p. Wiesław Skowroński i strażacy z OSP Smolice, p. leśniczy Krzysztof Błaszyk oraz p. Aneta i Mirosław Nabzdykowie.

W roku szkolnym 2014/2015 przedszkole pożegnało 22 dzieci – 11 siedmiolatków i 11 sześciolatków. Już niedługo, po 2-miesięcznej przerwie wakacyjnej, powita ich szkoła.