Rozpoczęcie roku szkolnego

 Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 2 września. W tym ważnym dniu towarzyszył nam sołtys Smolic pan Wiesław Skowroński.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klasy 2 i 8, którzy przez ostatnie dni wakacji intensywnie przygotowywali się do występu wraz z panią Marietą Kulus. W swoim montażu pożegnali minione wakacje oraz powitali nowy rok szkolny. Nie zapomniano o ważnych wydarzeniach sprzed 80 lat – wydarzeniach z września 1939 roku.

Po występach głos zabrała dyrektor szkoły, która omówiła przygotowanie placówki oraz organizację pracy w nowym roku szkolnym 2019/2020. Szczególnie powitała nowych nauczycieli, pierwszoklasistów i przedszkolaków z grupy 0.

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy liczbą 113 uczniów w 7 oddziałach szkolnych. Rok przedszkolny rozpoczęliśmy liczbą 46 dzieci w 2 oddziałach przedszkolnych. Grono pedagogiczne liczy 23 nauczycieli.

Uczniom i Przedszkolakom życzymy, by rok 2019/2020 był pełen wrażeń, ciekawych przygód, zdobytych umiejętności, rozwijanych talentów, osiągniętych sukcesów i poszerzonej wiedzy.

Nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości, cierpliwości i dużo wyrozumiałości.