Same SUKCESY!

6 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach w ramach XXI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci w Smolicach. Udział wzięły (w kategorii dzieci) drużyny: SP Roszki, SP 4 Krotoszyn, SP 1 Koźmin Wlkp., SP 8 Krotoszyn, SP 1 Krotoszyn oraz dwie drużyny ze SP w Smolicach. W kategorii młodzieży rywalizowało ze sobą 5 drużyn: SP Roszki, SP 8 Krotoszyn, SP 1 Koźmin Wlkp., SP 1 Krotoszyn oraz SP Smolice. Każda z drużyn walczyła do samego końca, nikt się nie poddawał, gdyż pierwsze i drugie miejsce w każdej kategorii awansowało na Mistrzostwa Wielkopolski. Graliśmy systemem kołowym, czyli każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich partii klasyfikacja wyglądała następującą:
Igrzyska Dzieci:
1 miejsce – SP Smolice
2 miejsce – SP Roszki
3 miejsce – SP Smolice 2
4 miejsce – SP 4 Krotoszyn
5 miejsce – SP 1 Koźmin Wlkp.
6 miejsce – SP 8 Krotoszyn
7 miejsce – SP 1 Krotoszyn
Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
1 miejsce – SP Smolice
 2 miejsce – SP Roszki
3 miejsce – SP 8 Krotoszyn
4 miejsce – SP 1 Koźmin Wlkp.
5 miejsce – SP 1 Krotoszyn
Jak widać szachiści ze Smolic spisali się na medal (złoty!). Jednak ważniejsze niż zwycięstwo jest doświadczenie i nowe umiejętności, które nabywamy z każdym turniejem.
Dziękujemy organizatorowi, pani dyrektor, wszystkim opiekunom oraz uczestnikom, którzy mogli dzisiaj się ze sobą zmierzyć.

Oby takich turniejów było więcej! A my widzimy się na Mistrzostwach Wielkopolski!