Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach w Badmintonie. Placówkę naszą reprezentowali wśród dziewcząt Katarzyna Płaczek, Anna Nabzdyk i Alicja Jackowiak, natomiast chłopcy wystąpili w składzie Grzegorz Kończak, Marcin Nowacki i Adam Kulawski. Do zawodów w kategorii dziewcząt oprócz Smolic zgłosiła się SP nr 8, która bierze udział prawie we wszystkich zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. W rywalizacji z tą szkołą nasze dziewczyny przegrały swój pojedynek 3:0, jednak sam wynik nie odzwierciedla samego przebiegu i w ogólnym rozrachunku można być zadowolonym z postawy naszych zawodniczek. Ponadto zawody rejonowe zostaną rozegrane 20 listopada w Krotoszynie, dzięki czemu obydwie ekipy będą reprezentować nasz powiat w dalszych rozgrywkach.

W kategorii chłopców oprócz wcześniej wymienionych drużyn stawiły się zespoły ze SP w Rozdrażewie oraz Nowej Wsi. W pierwszym meczu Smolice podejmowały SP z Nowej Wsi. Swój pojedynek wygrał Grzegorz Kończak, natomiast drugi z naszym badmintonistów musiał uznać wyższość przeciwnika. Następnie zawodnicy rywalizowali w deblu i ten mecz zakończył się naszym sukcesem, jednak do pełni szczęścia brakowało nam jeszcze jednego tryumfu w singlu. Chłopacy zaczęli mecze z wcześniejszymi rywalami swoich kolegów. Ponownie zdecydowanie swój pojedynek wygrał Grzegorz i tym samym w podsumowaniu meczu SP Smolice wygrała 3:2.

Kolejnym rywalem naszej szkoły byli faworyci ze SP nr 8 w Krotoszynie. Tutaj mimo starań naszych uczniów nie udało się pokonać lepiej dysponowanych w tym dniu zawodników z „ósemki” i mecz zakończył się ich wygraną.

Ostatni pojedynek miał zadecydować, która z ekip zajmie drugą lokatę. Przeciwnikiem naszej drużyny była SP z Rozdrażewa. Podobnie jak to miało miejsce przy pierwszym spotkaniu swój mecz wygrał Grzegorz, natomiast znowu wyższość przeciwnika musiał uznać Marcin Nowacki. Ponownie wskazywało na to, że decydujące znaczenie będzie miał debel i tutaj, dzięki bardzo dobrej grze nasz szkoła wygrała i do sukcesu brakował punkt, który zawodnicy mogli zdobyć w grach pojedynczych. Tutaj kolejny raz niezawodny w takich sytuacjach jest Grzegorz, który nie dał szans swojemu przeciwnikowi i dzięki zwycięstwu w generalnym podsumowaniu nasza szkoła pokonała SP w Rozdrażewie i zajęła drugą lokatę. Dzięki temu tak samo jak dziewczęta tylko 23 listopada ponownie przyjadą do Krotoszyna sprawdzić swoje umiejętności w zawodach rejonowych.