Mistrzostwa Powiatu w Warcabach

Dnia 6 lutego w Sali OSP Smolice odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Warcabach. W turnieju, którego organizatorem była nasza szkoła, udział wzięło 18 dziewcząt i 20 chłopców z 9 szkół podstawowych (Rozdrażew, Kobierno, Roszki, Biadki, Świnków, Zalesie Małe, Kuklinów, Smolice i SP nr 8 Krotoszyn). Zawodnicy rywalizowali na dystansie siedmiu rund, a odpowiedni program do kojarzenia par czuwał nad sprawnym przebiegiem. Rywalizacja toczyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.

W kategorii dziewcząt od początku bardzo dobrze spisywała się Weronika Chuda (SP Kuklinów), która kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa i już w 6 rundzie zapewniła sobie tryumf w całej imprezie. W tym momencie nastąpiło u zawodniczki rozluźnienie i w ostatnim rozdaniu uległa koleżance Iwonie Przekwas (SP Biadki), która dzięki wygranej, zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium znalazła się Dominika Kubiak (SP Rozdrażew).

W grupie chłopców od początku pojedynki były bardzo wyrównane i trudno było wskazać faworyta rozgrywek. Po kilku rundach można było zauważyć przewagę niektórych zawodników, jednak dopiero ostatnia runda, w której Kamil Jankowski (SP Rozdrażew) pokonał Jana Olszewskiego (SP nr 8 Krotoszyn), dała nam odpowiedź kto będzie zwycięzcą całego turnieju. Oczywiście, tego zaszczytu dostąpił zwycięzca tej partii, natomiast pokonany musiał zadowolić się trzecią lokatą. Parę tę rozdzielił zdobywca drugiego miejsca – Dawid Adamczyk (SP nr 8 Krotoszyn), który zremisował w ostatnim rozdaniu, a przy wygranej miał szansę na pierwsze miejsce.

Zawodnicy: Weronika Chuda (1 miejsce), Kamil Jankowski (1 miejsce), Iwona Przekwas (2 miejsce) i Dawid Adamczyk (2 miejsce) będą reprezentować swoje szkoły oraz powiat Krotoszyn w finale wojewódzkim.

Ponownie na wysokości zadania, wręcz na medal, spisało się Kobylińskie Towarzystwo Gry w Karty i Gier Planszowych „BAŚKA,” które dla najlepszej trójki dziewcząt i chłopców ufundowało medale, pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowy upominek za największą liczbę wygranych pojedynków otrzymała Weronika Chuda. Ponadto niezależnie od zajmowanego miejsca każdy z 38 uczestników otrzymał nagrodę rzeczową oraz napój i coś słodkiego. Dzięki temu, pod wielkim wrażeniem byli wszyscy opiekunowie i bardzo mocno chwalili całą imprezę pod względem organizacyjnym, a także ze względu na imponującą liczbę nagród rzeczowych. Myślę, że najbardziej zadowoleni z całej imprezy byli zawodnicy, którzy nie tylko mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności i poznania się z uczniami z innych placówek, ale także odwiedzenia Smolic i powrotu do domu z nagrodą rzeczową.

Turniej z pewnością przypadł im do gustu i chętnie przyjadą na następny. Swoją obecnością zaszczycili nas: sekretarz Gminy – mgr Mirosław Sikora, inspektor ds. oświaty – mgr Sylwia Wachowiak, Panowie z Zarządu Towarzystwa „Baśka” – p. Wiesław Lisiak, Edmund Polny i Włodzimierz Kowalski, co nadało naszemu turniejowi szczególną rangę.

Na koniec jeszcze raz: „BAŚKA” – DZIĘKUJEMY!!!