Mistrzostwa Szkoły w Warcabach

Dnia 17 stycznia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Warcabach. Do udziału w zawodach zgłosiło się 13 uczniów (5 chłopców i 8 dziewcząt), którzy rozegrali między sobą 10 spotkań.

Pojedynki rozgrywane były w miłej atmosferze i dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele wrażeń. A że była to też okazja do doskonalenia swoich umiejętności, niektórzy uczniowie mogli liczyć na wskazówki rozwiązania trudniejszych sytuacji, które pojawiły się na planszy. Po rozegraniu przez wszystkich zawodników 10 meczy przyszedł czas na podsumowanie turnieju. Najlepszym wśród chłopców okazał się Justin Roszek z kl. 4, który przegrał tylko jedno spotkanie. O drugie miejsce do końca trwała zacięta rywalizacja, a ostatecznie zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Norbert Kapała (kl. 5). Na najniższym stopniu podium stanął Patryk Białek (kl. 5). W kategorii dziewcząt tryumfowała Anna Nabzdyk z kl. 6. Bardzo dużą niespodziankę sprawiła uczennica pierwszej klasy – Wiktoria Łukowiak, która uplasowała się na drugim miejscu. Trzecia pozycja przypadła Katarzynie Płaczek z kl. 6.

Najlepsi zawodnicy będą reprezentować szkołę w zawodach powiatowych. Wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się na podium, otrzymali pamiątkowe medale, które ufundowało Kobylińskie Towarzystwo Gry w Karty i Gier Planszowych „Baśka.”

Dzięki pomocy Towarzystwa „Baśka” 6 lutego, po raz pierwszy w Smolicach, odbędą się Mistrzostwa Powiatu w Warcabach. Do Smolic przyjadą uczniowie ze szkół z Kobierna, Świnkowa, Biadek, Roszek, Krotoszyna, Rozdrażewa, Zalesia, Kuklinowa. Emocji na pewno nie zabraknie…