Rejonowe Drużynowe Mistrzostwa Chłopców w Badmintonie

W piątek 23 listopada w Krotoszynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w Badmintonie Chłopców. W imprezie udział wzięło 9 ekip, które zostały podzielone na trzy grupy po trzy zespoły. Los tym razem był trochę łaskawszy dla naszych chłopców, niż u dziewcząt i przydzielił nam SP w Hanulinie i SP w Kowalewie.

W pierwszym meczu Smolice spotkały się z Kowalewem. Marcin Nowacki przegrał swój debiutancki pojedynek, natomiast Grzegorz Kończak zwyciężył po zaciętym trzy setowym meczu. Następnie obie ekipy zmierzyły się w pojedynku deblowym. Pierwszego seta wygrali minimalnie smoliczanie, niestety, w kolejnych dwóch dramatycznych odsłonach lepsi okazali się przeciwnicy. Jednak w decydujących meczach lepsi okazali się zawodnicy w Kowalewa i to oni wygrali pierwszy mecz w grupie 3:1. W drugim meczu nasi zawodnicy podejmowali SP w Hanulinie. W tym meczu Marcina zastąpił Adam Kulawski, który mimo dużego poświęcenia na boisku, musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Grzegorz Kończak natomiast ponownie pokazał klasę i zdecydowanie wygrał. Mecz deblowy tym razem należał do naszych chłopaków, którzy pewnie pokonali ekipę z Hanulina. O końcowym wyniku ponownie musiały zadecydować dodatkowe mecze i tutaj ponownie niezawodny okazał się Grzegorz Kończak, który dzięki swojej wygranej, zapewnił nam zwycięstwo w tym spotkaniu oraz drugie miejsce w grupie. Ostatecznie SP ze Smolic zajęła czwarte miejsce, co można uznać za dobry występ naszych chłopaków.

Widać, że w rejonie kaliskim badminton z roku na rok coraz bardziej się rozwija, powstają nowe kluby, w których doskonali się umiejętności z tej dyscypliny. I takie placówki jak Niedźwiedź i Ostrów prezentują już bardzo wysoki poziom. Niestety, w dniu dzisiejszym los sprawił, że oba zespoły znalazły się w jednej grupie. Tym razem lepsza okazała się SP nr 5 z Ostrowa Wlkp. i to ona w ogólnym rozrachunku tryumfowała.