Rejonowe Drużynowe Mistrzostwa Dziewcząt w Badmintonie

Dnia 20 listopada br. w Krotoszynie odbyły się Rejonowe Drużynowe Mistrzostwa w Badmintonie. Do zawodów zgłosiło się 10 ekip, które zostały rozlosowane na trzy grupy, dwie trzy zespołowe i jedna cztero-. Do tej ostatniej trafiły drużyny z naszej szkoły, Ostrowa Wlkp., Kępna i Niedźwiedzia.

Nasze dziewczyny zaczęły rywalizację od spotkania z Niedźwiedziem. Już po kilku lotkach można było stwierdzić, że trafiliśmy na faworytki. Przeciwniczki nie dały szans reprezentantkom ze Smolic i gładko wygrały. Jak się później okazało, w dniu dzisiejszym nie było mocnych na badmintonistki z Niedźwiedzia, które zdecydowanie zwyciężyły w całej imprezie i awansowały do finału Wielkopolski. Naszym dziewczynom do rozegrania pozostały dwa spotkania. W pierwszym bardzo dobrze zagrały obydwie nasze zawodniczki i gładko pokonały reprezentantki

z Kępna. Również w kolejnym spotkaniu Katarzyna Płaczek i Anna Nabzdyk dzielnie radziły sobie na boisku i ponownie okazały się lepsze, tym razem od dziewcząt z Ostrowa Wlkp. Ostatecznie smoliczanki zajęły drugie miejsce w grupie. Wprawdzie nie awansowały do ścisłego finału, jednak w ogólnym rozrachunku zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu, co można uznać za bardzo dobry występ, biorąc pod uwagę nasze zaplecze sportowe i fakt, że nasza szkoła w zasadzie dopiero raczkuje w tej dyscyplinie.

Naszą Szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy szóstej: Katarzyna Płaczek, Anna Nabzdyk i Alicja Jackowiak (zawodniczka rezerwowa).