Drużynowe Powiatowe Mistrzostwa w badmintonie

6 listopada 2013 roku w Rozdrażewie odbyły się drużynowe powiatowe mistrzostwa w badmintonie chłopców i dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny oprócz gospodarzy rywalizowały również ekipy ze Smolic i SP nr 8 w Krotoszynie. W kategorii dziewcząt SP w Smolicach reprezentowały Kinga Sroczan i Wiktoria Przewoźna. Był to ich debiut na tego typu imprezie, niestety mimo wielkich starań i chęci nasze zawodniczki musiały uznać wyższość przeciwniczek i ostatecznie zajęły trzecią pozycję.

W rywalizacji chłopców barw Smolic bronili Adam Kulawski i Marcin Nowacki. Tutaj rywalizacja była bardziej zacięta. W pierwszym meczu nasi zawodnicy grali ze SP z Krotoszyna. Po pierwszych meczach singlowych i zwycięstwie Marcina i porażce Adama wynik był 1:1, niestety przegrany debel sprawił, że aby myśleć o zwycięstwie nas chłopacy musieli wygrać swoje mecze w grze pojedynczej. Ta sztuka udała się tylko Adamowi i ostatecznie górą okazali się Krotoszynianie wygrywając całe spotkanie 3:2. Podobny przebieg miał mecz z gospodarzami, gdzie również po pierwszych meczach singlowych wynik był 1:1 (tym razem swój pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Adam), następnie znowu przegrany debel i sytuacja się powtarza i również tym razem tylko Adamowi udaje się pokonać przeciwnika co w ostateczności daje nam przegraną 3:2 i w końcowym rozrachunku trzecie miejsce.

Podsumowując należy być zadowolonym z występu naszych zawodników, zwłaszcza chłopców a na dodatkowe wyróżnienie zasługuje Adam Kulawski, który mimo nie zbyt imponującego wzrostu pokazał, że na parkiecie najważniejsza jest wiara we własne umiejętności i wola walki i dzięki temu odniósł trzy zwycięstwa na cztery mecze w grach singlowych. Ponadto na uwagę zasługują fakty poza sportowe, a mianowicie fakt, że naszym uczniom przyszło się zmierzyć ze SP nr 8 w Krotoszynie, gdzie uczniowie uczęszczają do klasy sportowej, w której mają tygodniowo 10 godzin wychowania fizycznego. Drugi natomiast przeciwnik z Rozdrażewa ma do dyspozycji pełnowymiarową halę, gdzie można rozstawić jednocześnie 4 boiska do badmintona, na których może rywalizować w tym samym czasie 8 zawodników w grach pojedynczych oraz 16 w grach podwójnych. Mimo tego nasza szkoła stara się uczestniczyć w rywalizacji poza szkolnej i pokazywać, że również w tak małych placówkach można godnie walczyć z pozostałymi.