DZIEŃ SPORTU – DZIEŃ DZIECKA

W tym roku szkolnym Dzień Dziecka – Dzień Sportu miał się odbyć w pierwotnej wersji w Kobylinie, podczas „Biegu Glabera”. Niestety, ze względu na niesprzyjającą pogodę, zawody zostały dwa racy odwołane i w ostateczności imprezę zorganizowaliśmy na terenie szkoły w Smolicach.

Po rocznej przerwie, gdzie również niesprzyjająca aura zmusiła nas do zmiany planów i zorganizowania turnieju wiedzowego, wróciliśmy do sprawdzonego w naszej placówce konkursu – „Zdobywamy kółka olimpijskie”. Największą zaletą tej imprezy jest to, że bez względu na wiek i umiejętności sportowe, każde dziecko może w niej uczestniczyć. Uczniowie sprawdzają swoją sprawność w siedmiu konkurencjach takich jak: rzuty lotką do tarczy, przenoszenie piłeczki na łyżce, skakanie na skakance, rzuty woreczkiem do celu, kręgle, strzały do bramki i skoki w workach. Każdy uczestnik podchodzi do konkurencji ze swoją karteczką, na której sędziowie zapisują wyniki, jeżeli zawodnik osiągnie wymagany rezultat, nasze szkolne minimum, otrzymuje kółko olimpijskie. Uczestnik, któremu uda się zdobyć co najmniej pięć takich kółek, otrzymuje dyplom.

W tym roku szkolnym zwycięzcami zostały trzy dziewczynki: Zuzanna Płaczek, Martyna Kubiak i Wiktoria Łukowiak, którym serdecznie gratulujemy.

Po zmaganiach sportowych cała szkoła udała się na zasłużoną nagrodę, którą były lody ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie pozostały czas dzieci spędziły na placu zabaw.