Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymbarku w Krotoszynie

Pierwszy raz drużyna dziewcząt z klas II i III ze Smolic wzięła udział w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego turnieju o Puchar Tymbarku. Zawody odbywały się w Krotoszynie na stadionie miejskim. Cała impreza ze względu na dużą liczbę zgłoszeń została podzielona na dwie tury. Od rana grały zespoły w kategorii U-12, natomiast od godziny 12.30 rywalizację rozpoczęły ekipy z klas III i młodszych (U-10). W kategorii chłopców na starcie stanęło aż 14 ekip, natomiast w grupie dziewcząt 6, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym, a mecze trwały 1x 10 minut.

Zawodniczki ze Smolic w pierwszym meczu zmierzyły się z ekipą z Kobierna. W pojedynku tym nasze zawodniczki bardzo dzielnie walczyły i ostatecznie wygrały 2:1, a bramki dla naszego zespołu zdobyły: Wanessa Roszek i Natalia Majsnerowska. W dalszej części turnieju już tak dobrze nie było. W drugim meczu Smoliczanki podejmowały drużynę z Lutogniewa, spotkanie to zaczęło się dla nas bardzo dobrze, ponieważ na początku meczu po ładnym strzale Julii Puśleckiej objęliśmy prowadzenie. Niestety w dalszej części meczu popełniliśmy dwa proste błędy i ostatecznie ze zwycięstwa 2:1 cieszyły się przeciwniczki. W kolejnym pojedynku rywalem naszym dziewczyn był zespół ze SP nr 8 Krotoszyn. Spotkanie to było bardzo wyrównane, w którym żadnej z ekip nie udawało się strzelić bramki. Dopiero na nasze nieszczęście w ostatnich sekundach meczu przeciwniczką udało się umieścić piłkę w naszej bramce i to one schodziły z boiska szczęśliwe i bogatsze o trzy punkty, które otrzymuje zespół po zwycięstwie. W przedostatniej kolejce spotkań rywalem naszym były dziewczyny z Orpiszewa. Również w tym meczu więcej powodów do radości mieli przeciwnicy, którzy okazali się lepsi o jedną bramkę wygrywając 1:0. W ostatnim pojedynku przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa z Roszek, która minimalnie pokonała nasz zespół 1:0. Jak się później okazało zwycięstwo to zapewniło reprezentantką Roszek tryumf w całym turnieju i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 7-8 kwietnia w Śremie.

Podsumowują cały turniej można być zadowolonym, gdyż w żadnym meczu nie byliśmy drużyną gorszą, a raczej mniej doświadczoną i mającą zbyt mało szczęścia. Mam nadzieję, że dziewczęta będą dalej sumiennie podnosić swojej umiejętności i w następnych zawodach będziemy osiągać lepsze wyniki, a co za tym idzie wyższe miejsca. Wszystkim zawodniczką należą się słowa uznania i podziękowania za ambitną walkę we wszystkich meczach. Głowa do góry następnym razem na pewno będzie lepiej. W składzie drużyny ze Smolic znalazły się następujące zawodniczki: Natalia Majsnerowska, Wanessa Roszek, Natalia Wrzeszcz, Aleksandra Szwarczyńska, Julia Nabzdyk, Klaudia Skupin, Zuzanna Płaczek, Julia Puślecka, Martyna Kubiak.

Dodatkowo na uwagę zasługuje postawa męskiej drużyny z Kobylina, która dopiero w finale grając zawodnikami o rok młodszymi (tylko jeden uczeń z III klasy), uległa bardzo dobrej ekipie ze SP nr 4 w Krotoszynie.