Aktywność ruchowa na lodowisku

          łyżwy16 grudnia ponad 20-osobowa grupa uczniów ze Smolic, wraz z opiekunami, w ramach projektu „WF z klasą – WF poza szkołą” udała się do Gostynia na kryte lodowisko. Tylko kilkoro dzieci miało swoje łyżwy, tak więc pozostali uczestnicy wyjazdu skorzystali z wypożyczalni. Po skompletowaniu sprzętu wszyscy udali się na lodowisko, by sprawdzić swoje łyżwiarskie umiejętności.

         Dla większości uczniów, którzy wcześniej już jeździli na łyżworolkach lub nartach, jazda na łyżwach nie stanowiła problemu, mimo że na lodowisku byli pierwszy raz. Tylko niektórzy na początku nie radzili sobie w nowym dla siebie sprzęcie, jednak w miarę upływu czasu ich ruchy stawały się coraz płynniejsze, a jazda – coraz odważniejsza i szybsza. Oczywiście nie obyło się bez upadków i drobnych stłuczeń, które jednak nie zniechęcały do dalszej jazdy. Dwie godziny szybko upłynęły i trzeba było opuścić lodowisko.

         Wyjazd z pewnością należy zaliczyć do bardzo udanych. Był to pożytecznie spędzony czas. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia wizyta naszych uczniów na lodowisku. Być może już niedługo ponownie zorganizujemy taki wyjazd. Tym bardziej, że w drodze powrotnej dzieci same pytały, czy jeszcze raz pojadą na lodowisko.