ELIMINACJE DO TURNIEJU POWIATOWEGO W WARCABACH

         warcaby8 grudnia w Szkole Podstawowej w Smolicach odbyły się eliminacje do turnieju powiatowego w warcabach oraz pierwsza z trzech rund mistrzostw szkoły. Awans do imprezy, którą zaplanowano na 15 grudnia w naszej placówce, zagwarantowały sobie pierwsze cztery dziewczynki i czterech chłopców. Do zawodów zgłosiło się aż 33 zawodników – 19 dziewcząt i 14 chłopców. Rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, a prowadzone były przy pomocy specjalnego programu komputerowego do kojarzenia par.

         Rywalizacja w czołówce była wyrównana i do samego końca trwała walka o miejsca premiowane awansem. Bardzo dobrze w tym dniu przy planszy radziła sobie Natalia Majsnerowska, która wygrywała partię za partią i dopiero w ostatniej rundzie zremisowała z Maćkiem Kowalskim. Ostatecznie z ilością 6,5 pkt. została zwyciężczynią turnieju. Tuż za nią uplasowała się Julia Jarus (6 pkt.), a trzecią lokatę zajęła Wiktoria Łukowiak. Prócz tej trójki do powiatowego turnieju awansowała jeszcze Aleksandra Szwarczyńska.

         Spośród chłopców do rozgrywek powiatowych awans uzyskali Antoni Czebatura, Maciej Kowalski, Jakub Płóciennik oraz Kacper Morawski. Rezerwowymi zawodnikami zostali Wanessa Roszek i Michał Puślecki.

         Przyglądając się poszczególnym pojedynkom, można była zauważyć wysoki poziom prezentowany przez niektóre osoby. Ale zdarzały się też u kilku zawodników proste błędy, które najczęściej wynikały ze zbyt szybkich i pochopnych decyzji. U młodszych uczniów widać duży potencjał, jednak żeby tego nie zmarnować, potrzebna jest długa i systematyczna praca, polegająca na częstej grze w warcaby.

         Wszystkim osobom, które będą reprezentować szkołę w turnieju powiatowym, życzymy sukcesów, a uczniom, którym się nie udało – wytrwałości i lepszej postawy w kolejnych zawodach wewnętrznych, które odbędą się na początku zbliżającego się roku.