IV TURNIEJ WARCABÓW O PUCHAR PREZESA TOWARZYSTWA „BAŚKA”

          warcaby turniejowe15 grudnia po raz czwarty w Smolicach odbył się Turniej Warcabów o Puchar Prezesa Towarzystwa Gier Planszowych i Gry w Karty „Baśka”. Do naszej miejscowości zawitały reprezentacje szkół z Milicza, Krotoszyna, Roszek, Kuklinowa, Zalesia Małego i Zdun. W turnieju uczestniczyło 43 zawodników. Rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund. Wiele pojedynków stało na wysokim poziomie. Żadnemu z uczestników nie udało się wygrać wszystkich partii, co oznacza, że poziom czołówki był bardzo wyrównany.

         W zmaganiach dziewcząt świetnie spisały się zawodniczki ze Smolic. Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Łukowiak, która wygrała sześć partii, pokonując m.in. rywalkę z Krotoszyna – Wiktorię Ratajczak, która także przegrała tylko jeden pojedynek. Trzecie miejsce zajęła kolejna smoliczanka – Julia Jarus. Liczymy, że na mistrzostwach powiatu nasze dziewczęta zaprezentują się równie dobrze.

         W rywalizacji chłopców naszym uczniom już tak dobrze nie poszło. Najwyższą lokatę zajął uczeń II klasy – Antoni Czebatura, który został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Zwyciężył Szymon Grobelny ze szkoły w Zdunach, za nim uplasował się Jakub Głuszek z Roszek, a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Brylewski z Kuklinowa.

         Tradycyjnie podczas tego dużego wysiłku umysłowego dzieci otrzymały soczki i czekolady, aby mogły nabrać energii, ufundowane przez towarzystwo „Baśka” . Czołowi zawodnicy dostali pamiątkowe puchary, medale i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy – pamiątkowe medale i upominki. Na ceremonii wręczania nagród obecni byli przedstawiciele naszego sponsora – panowie Feliks Bukowski i Józef Turbański.

         Turniej ten, głównie dzięki Towarzystwu „Baśka” i jego prezesowi panu Wiesławowi Lisieckiemu, jest bardzo dobrze postrzegany zarówno przez środowisko lokalne, jak i przez szkoły biorące w nim udział. Bardzo gorąco dziękujemy naszemu sponsorowi za nieocenioną pomoc i liczymy na dalszą owocną współpracę.

         Już w lutym 2016 roku w naszej szkole odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach i po raz pierwszy Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach.