Sukces matematyczny w konkursie ASY TRZECIEJ KLASY

    W piątek 12 maja 2017 r. reprezentacja uczniów klasy III wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Klas Trzecich ,, Asy Trzeciej Klasy”. Konkurs ten organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie. Celem konkursu było sprawdzenie  posługiwania się umiejętnościami matematycznymi, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz dostarczenie uczestnikom konkursu możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi.

    Do walki stanęło 18 uczestników z czterech szkół – Jutrosina , Kobylina, Szkaradowa i Smolic. Naszą szkołę  reprezentowali : Antoni Czebatura i Nikodem Idziak. Każdy uczestnik miał do rozwiązania test składający się z 3 części, w każdej z nich poziom zadań był coraz trudniejszy. Maksymalnie można było zdobyć 42 punkty.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Antoni Czebatura. Gratulujemy! Bardzo cieszymy się z sukcesu Antka.

   Antkowi i Nikodemowi życzymy,  by dalej rozwijali swoje zainteresowania i pasje matematyczne.

    Podczas konkursu panowała bardzo miła, domowa atmosfera. Po ciężkiej pracy umysłowej uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, nikt też nie wrócił z pustymi rękami. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.