Sukcesy naszych wokalistek na IV Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

festiwalW czwartek, 17 listopada, odbył się IV Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, organizowany przez Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie. Na scenie zaprezentowało się ponad 50 młodych artystów z terenu gminy.

Uczestnicy jak co roku rywalizowali w kategoriach: klasy I-III SP, kl. IV-VI SP i gimnazjum, z podziałem na solistów i zespoły oraz na języki – angielski i niemiecki. W jury zasiedli: p.Katarzyna Jackowska – dyrektor Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie, p.Magdalena Matuszewska – główny sponsor festiwalu, p.Renata Turbańska – przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum w Kobylinie, p.Krystyna Frala – nauczycielka języka niemieckiego w SP Smolice, p.Małgorzata Juskowiak  – nauczycielka języka angielskiego w gimnazjum oraz p.Andrzej Kamiński – redaktor naczelny Gazety Lokalnej KROTOSZYN.

Tak jak w poprzednich edycjach, tak i teraz przyznawano tylko pierwsze miejsca. Impreza zakończyła się wielkim sukcesem naszej szkoły – identycznym jak przed rokiem. Zgarnęliśmy bowiem nagrody w trzech kategoriach oraz nagrodę specjalną burmistrza Kobylina. Poza tym podobnie jak w ubiegłym roku reprezentantka naszej placówki wygrała rower.

Wiktoria Łukowiak brawurowym wykonaniem piosenki „The Power Of Love” wyśpiewała sobie zwycięstwo w kategorii solistka / kl. IV-VI SP / j. angielski. W tej samej kategorii lecz śpiewając w języku niemieckim wygrała Zuzanna Płaczek  wykonując utwór „Weil ich so sexy bin”. Z kolei trio drugoklasistek: Laura Gozdek, Kinga Kubiak i Róża Szyrner  wspaniale zaśpiewały piosenkę „Körperteile Blues” i triumfowały w kategorii zespół / kl. I-III SP / j. niemiecki.

Ponadto to właśnie im jurorzy postanowili przyznać nagrodę specjalną burmistrza Kobylina. Jakby tego było mało jedna z nich, Kinga Kubiak, wygrała rower, który był losowany wśród wszystkich laureatów.

    Wszystkim naszym laureatom serdecznie gratulujemy! Wielkie brawa należą się także pozostałym wykonawcom ze Smolic, którzy wprawdzie nie wygrali, lecz wypadli bardzo dobrze, czyli Oliwce Gierlik, Natalii Jarus, Oli Przybylskiej, Kasi Ratajczak, Paulinie Sneli, Marice Nowackiej, Natalii Majsnerowskiej, Julii Nabzdyk, Natalii Wrzeszcz oraz Jakubowi Płóciennikowi.

Słowa podziękowań za przygotowanie młodych artystów oraz gratulacje odniesionych sukcesów kierujemy w stronę nauczycielek języka niemieckiego: p. Krystyny Frali oraz Marleny Kamińskiej. Za profesjonalne wsparcie, udzielone rady i czas poświęcony na próby dziękujemy p. Andrzejowi Kamińskiemu.