TYTKA CHARYTATYWNA w naszej szkole

    Już po raz trzeci nasza szkoła przyłączyła się do przedświątecznej akcji Caritas Diecezji Kaliskiej „TYTKA CHARYTATYWNA”. Polega ona na wypełnieniu papierowej „tytki” artykułami spożywczymi, papierniczymi bądź środkami czyszczącymi. Tytki zostaną przekazane potrzebującym rodzinom w formie paczek świątecznych. Jest to doskonała okazja, by w ten piękny, adwentowy czas zrobić coś dobrego dla innych.

    Zarówno uczniowie, jak i przedszkolacy nie zmarnowali okazji do uczynienia dobra. W kilka dni wszystkie tytki wypełniły się darami. W tym roku nie wszystkie dary „pojadą” do Kalisza. Część zebranych artykułów pozostanie w naszej parafii. Uczniowie przekażą ją jako jeden z darów w trakcie mszy św. rekolekcyjnej w procesji z darami. Smolickie Caritas odpowiednio rozdzieli produkty i obdaruje tych najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko otrzymywania, ale przede wszystkim dawania. Naukę dzielenia się z innymi, bardziej potrzebującymi, powinniśmy rozpocząć już od najmłodszych lat. Cieszy fakt, iż nasze dzieci tak chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Nie zapominajmy bowiem o słowach św. Jana od Krzyża: „pod wieczór życia będą cię sądzić z miłości”.