VII TURNIEJ WARCABÓW O PUCHAR PREZESA TOWARZYSTWA „BAŚKA”

VII TURNIEJ WARCABÓW O PUCHAR PREZESA TOWARZYSTWA „BAŚKA”
5 grudnia 2018 roku po raz siódmy w Smolicach odbył się turniej warcabów o Puchar Towarzystwa Gier Planszowych i Gry w Karty „Baśka”. Do gminy Kobylin zawitały szkoły z Milicza, Krotoszyna, Koźmina Wlkp, Kobylina, Kuklinowa, Zalesia Małego i Zdun. W sumie w turnieju uczestniczyło 49 zawodników (23 dziewczynki i 26 chłopców). Uczniowie rywalizowały ze sobą osobno w kategorii chłopców i dziewcząt, a całe rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim, na dystansie dziewięciu rund. Większość pojedynków stało na wysokim poziomie i były bardzo wyrównane.
Bardzo dobrze w grupie dziewcząt spisały się zawodniczki ze Smolic. Zwyciężczynią została Wiktoria Łukowiak, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Wanessa Roszek. Czwarte miejsce zajęła Julia Kordasiewicz. 
W klasyfikacji chłopców bardzo wysokie drugie miejsce zajął Antoni Czebatura.
Tradycyjnie, co oczywiście jest zasługą naszego partnera, który od początku pomaga nam finansowo dbając o dobrą atmosferę i pamiętając aby dzieci podczas dużego wysiłku umysłowego mogły nabrać energii korzystając z soczków i drożdżówki. Ponadto zawodnicy, którym udało się stanąć na podium otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrodę rzeczową w postaci książki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrodę książkową oraz z okazji zbliżającego się Mikołaja, gwiazdora z czekolady. Ceremonię wręczenia nagród zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele naszego sponsora panowie Józef Turbański, Edmund Polny, Feliks Bukowski i Wiesław Lisiak.
Turniej ten w dużej mierze dzięki Towarzystwu „Baśka” i jego prezesowi Panu Wiesławowi Lisiakowi jest bardzo dobrze odbierany w środowisku lokalnym oraz zyskuje sobie pozytywne opinie i komentarze przez szkoły biorące udział w naszym turnieju. Placówki, które raz przyjechały na turniej są z nami co roku i zanim impreza się skończy pytają się czy odbędzie się w przyszłym roku. Zawody te bardzo dobrze wspominają uczniowie i chętnie wracają ponownie. My ze swej strony, jeżeli nasz przyjaciel szkoły będzie chciał nadal z nami współpracować obiecujemy nadal organizować te turnieje. Serdecznie zapraszamy inne szkoły z powiatu krotoszyńskiego i nie tylko do udziału w naszym przedsięwzięciu.
Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy naszemu sponsorowi za nieocenioną pomoc i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. Już w lutym 2019 roku w naszej placówce odbędą się indywidualne mistrzostwa powiatu w warcabach.