Warsztaty zdobienia pierników

Piątek 12.01.2018 został zdominowany w naszej szkole przez „Warsztaty zdobienia pierników”. Z dalekiej Zielonej Góry przyjechały do nas panie Katarzyna Walkowiak i Anna Bojczuk. W Zielonej Górze panie  prowadzą cukiernie „Chatka Małgorzatki” a w wolnym czasie organizują dla dzieci i młodzieży warsztaty.

Każdy z uczestników – a wzięła udział w warsztatach cała szkoła łącznie z oddziałem przedszkolnym – otrzymał zestaw dwóch piernikowych serc, dwa kolorowe lukry oraz kolorowe posypki i ozdoby.

Pani Ania pięknie opowiedziała dzieciom historie powstania pierwszych pierników. Odpytała tez uczestników, ze znajomości przypraw dodawanych do tego ciasta. Dalej to już była tylko twórcza praca małych artystów.

Starsze klasy zabrały swoje piernikowe dzieła ze sobą do domu. Młodsze czyli oddział przedszkolny, klasa pierwsza i klasa trzecia, swoje udekorowane piernikowe serca, wręczą ukochanym babciom i dziadkom podczas akademii z okazji ich święta.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Chętnie podjadali też resztki lukru i pozostałą posypkę. Paniom serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy w grudniu na kolejne warsztaty.