WIELKIE SERCE SMOLICZAN

    Przed Szkołą Podstawową w Smolicach pojawiło się wielkie, metalowe serce na nakrętki. Czerwony pojemnik to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale także podanie pomocnej dłoni potrzebującym. Inicjatorami oraz wykonawcami serca są młodzi mieszkańcy Smolic i Raszew – Karol Kempa, Patryk Krzyżosiak i Mateusz Majsnerowski.

    Pomysł powstania serca i umieszczenia go w pobliżu placówki cieszy ogromnie. Od wielu lat bowiem uczniowie i przedszkolacy zbierają nakrętki i w ten sposób pomagają potrzebującym dzieciom. Zebrane nakrętki przekazane zostaną m.in. mieszkańcowi Smolic Krzysiowi Płaczkowi z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację.

   Zachęcamy wszystkich mieszkańców Smolic i okolic do  dołączenia się do akcji i wypełniania serca nakrętkami. Nakrętki to tak naprawdę odpad produkowany przez każdego z nas, w każdym gospodarstwie domowym. Zamiast je wyrzucić, można zebrać i pomóc w ten sposób potrzebującym. To nic nie kosztuje. A położenie pojemnika przed szkołą w widocznym miejscu codziennie przypominać będzie, że warto pomagać.

    Pierwsze nakrętki już trafiły do serca. Wrzucili je przedszkolacy i uczniowie klas I-III… mamy nadzieję, że z dnia na dzień będzie ich coraz więcej. Nieprzypadkowo pojemnik ma kształt serca. Uczymy najmłodszych, że nawet dając coś małego, mogą pomóc innym.

   Panom Karolowi, Patrykowi i Mateuszowi  za wspaniałą inicjatywę, zakupione materiały oraz wkład pracy i czasu z serca dziękujemy… Sprawiliście nam, społeczeństwu smolickiemu, wielką niespodziankę i ogromną radość. 

„Dla ludzi naprawdę wielkich nie ma większej radości od tej, gdy drugim mogą sprawić radość.”