Wizyta senatora RP Łukasza Mikołajczyka

16 października naszą szkołę odwiedził senator RP Łukasz Mikołajczyk. Wizyta choć krótka to bardzo miła  dla wszystkich. Pan senator od wielu lat zaangażowany jest zarówno w politykę jak i sprawy edukacji, które z uwagi na wykształcenie są mu bardzo bliskie.

Pan Mikołajczyk spotkał się z uczniami, opowiedział o swojej drodze zawodowej jako nauczyciel, dyrektor i senator. Mimo napiętego grafiku przeprowadził wśród dzieci konkurs. Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą polskiego rządu  i polityki a także, z uwagi na wykształcenie pana senatora, wiedzą matematyczną. Prawidłowe odpowiedzi nagrodzone zostały oczywiście upominkami. Na zakończenie spotkania senator Mikołajczyk obdarował wszystkich uczniów i dzieci z zerówki słodkościami.

Następnie pan senator spotkał się z nauczycielami. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia i wręczył słodkie upominki wszystkim pracownikom szkoły. Podczas krótkiej rozmowy opowiedział o swojej drodze zawodowej jako nauczyciel i dyrektor, podzielił się  ciekawymi pomysłami dotyczącymi szkolnictwa.

Spotkanie z panem senatorem Łukaszem Mikołajczykiem upłynęło w miłej atmosferze i choć krótkie to z pewnością pozostanie w pamięci uczniów i pracowników szkoły. Wszak rzadko zdarza się, by małą szkołę wiejską odwiedzał senator RP…